TÖÖTOAD JAGUNEVAD PRAKTIKATEKS NING LOENGUTEKS

Ühel ajal toimub mitu töötuba, mistõttu valiku tegemine on oluline. Lühikirjelduste juurde on lisatud ka märksõnad, millega peaksid osaledes arvestama ning teaksid nendeks valmistuda (emotsionaalne haavatavus, intiimsus, füüsiline kontakt jms). Küsi endalt, milleks oled täna valmis ning langeta otsus oma sisehäälele toetudes.

Töötubades osaledes soovitame:

• kanda mugavaid, sportlikke riideid, mis võivad määrduda;

• osaleda sokkides või paljajalu;

• võtta kaasa taaskasutatav veepudel, joogamatt ning uudishimulik ja avatud meel.

 

Festivali jooksul võid kohata alastust, emotsionaalset haprust, seksuaalset alatooni, intiimsust jms inimlikku. Küsi endalt, kas see on Sinu jaoks turvaline ega too kaasa hinnanguid. Palume viibida festivalil kainelt ning teiste osalejate suhtes austavalt.

Soovime, et festival jätaks kõigile osalejate avatud ja vastuvõetud kogemuse.

 

PRAKTIKAD

1. L 11:30 Keha venituse ja vabastamise praktika: VASTUPANUVENITUS (RESISTANCE STRETCHING) / Kadri Ilves

2. L 13:30 Hingamispraktika: PULSEERIV KEHAHINGAMINE / Pille Tali

3. L 13:30 Puudutuse ja ilu praktika: KONTAKTLIIKUMINE: IGAVIKKULISUSE PUUDUTUS / Raido Mägi

4. L 18:00 Varjatud suhete praktika: KONSTELLATSIOON - TUNNETUSLIK MEETOD, MIS VÕIMALDAB ÜMBER KIRJUTADA KOGU OMA SENINE ELULUGU / Kristel Rannamees

5. L 18:00 Emotsioonide väljaelamispraktika: AMMUTAME JÕUDU KA OMA TUMEDAMAST POOLEST EHK KOHTUMINE KALIGA / Margus Sarmet ja Kristiina Saul

6. L 16:00 Kehateadlikkuse praktika: AVANEMINE JA TAGASITÕMBUMINE PIIRI PEAL / Eeva Kallis

7. L 16:00 Heli- ja vibratsioonipraktika: GONGIMEDITATSIOON / Vilmar Schiff

8. P 12:30 Intiimsuspraktika: KOREOGRAAFILINE RINNAGA TOITMINE MEESTELE JA NAISTELE / Robert Randma

9. L 11:30 Sisemise naiselikkuse praktika: ÜRGNAISE ÕPETUSED: NAISED, KES JOOKSEVAD HUNTIDEGA / Ingelise Israel

10. P 10:30 Revolutsiooniline meditatsioon: OSHO DÜNAAMILINE MEDITATSIOON / Deva Lokita

11. P 10:30 Tunnetuslik hoidmispraktika: TANTSIV MEISTER / Alar Krautman

12. P 12:30 Tantristlik sissevaade seksuaalsusesse: LINGAMIMASSAAŽ / Kristel T. Kaljulaid

13. P 15:00  Intrigeeriv seltskonnamäng: KOMMIPOOD EHK VÕTAN ISE VASTUTUSE OMA VALIKUTE EEST / Margus Sarmet ja Kristiina Saul

14. P 15:00 Sissejuhatus naise müstilisse seksuaalsusesse: YONI SALADUSED / Kristina Paškevicius

15. P 17:00 Sünnikogemuse praktika: BIOENERGEETILINE HINGAMINE “SÜNNIMOMENT” / Mati Kiisler

16. P 17:00 Ülemhelipraktika: HÄÄLETÖÖ / Triinu Taul

17. P 19:40 Tähistamine: ELAMINE MUUTUSES @ FESTIVALI LÕPUPIDU / Merrit Helistve ja DJ Sten Roosvald

LOENGUD

„KAASSÕLTUVUSEGA SILMITSI“ / Kert Grünberg

"ALAVÄÄRSUS JA EBAPIISAVUSTUNNE" / Jure Biechonski

"NARTSISSISM SUHETES" / Kristjan Puusild

"INIMESE VIIE KEHA SÜSTEEM" / Tiina Pappel

"SÖÖMISE JA KEHAKAALUGA SEOTUD SÕLTUVUSED" / Aigi Vahing

"KEHABLOKEERINGUD JA KUIDAS NEID VABASTADA" / Tiit Trofimov

"HOLISTILINE KEHATÖÖ" / Tiina Pedak

"SEKSUAALSUS, SENSUAALSUS, LÄHEDUS JA ARMASTUS" / Mirjam Hakkaja

 

 

TÖÖTOAD:

AVANEMINE JA TAGASITÕMBUMINE

Eeva Kallis

Open Floor sertifitseeritud õpetaja, Yin joogaõpetaja

L 16:00 - 17:30

Kogemuslik tundlik liikumine läbi kogu keha. Liikumine on tantsuline ja juhendatud - tuleneb isiklikust äratundmisest, seega pole ette määratud. Loob võimaluse läbi oma tunnetuse õppida end paremini tundma ja usaldama. Võimaldab end huvi ja uudishimuga uurida ja uskumused ja harjumused kõrvale panna.
Tantsulised liigutused võivad lahti harutada allasurutud või kinni jäänud tundeid. Tantsu kaudu loome endasse kohalolu ja ühendust, et saaks leida väljapääsu see, mis alateadvuses hinge koormab. Nii mõjub tants vabastavalt ja aitab avastada kehale loomuomaseid sisimaid teadmisi. Tantsijale avaneb ruum, mis võimaldab tal end leida ja kohtuda endaga sügavuti.
Kasutades universaalset tantsukeelt pöördume tagasi kehade koju.
Keha on imedest suurim.

TÖÖTOAS OSALEMISEL PEAD ARVESTAMA: EMOTSIONAALNE HAAVATUS


 

Konstellatsioon - tunnetuslik meetod, mis võimaldab ümber kirjutada kogu oma senine elulugu

Kristel Rannamees

Konstellöör

L 18:00 - 19:30

Konstellatsioon on võimas tervendusmeetod, mis võimaldab näha suuremat tegelikkust ja taibata, millised seosed ja dünaamikad valitsevad meie elu ja mõjutavad erinevaid inimsuheteid. Iga inimene sünnib süsteemi (suguvõsa, ühiskond) ja see süsteem hakkab meid määratlema juba maast madalast. Sageli süsteem ei näe meie individuaalsust ega märka meie sügavamaid hingevajadusi. Sellest saab alguse sisemine lõhenemine ja iseendaga kontakti kaotamine. See omakorda mõjutab meie kõiki inimsuhteid ja võimalust ennast edukalt realiseerida. Töötoas teeme mitu tunnetuslikku harjutust, mis aitavad meil paremini mõista, kuidas olla rohkem autentne Ise ja vähem mõjutatud süsteemi piiravatest mustritest.

TÖÖTOAS OSALEMISEL PEAD ARVESTAMA: EMOTSIONAALNE HAAVATUS, INTIIMNE EMOTSIONAALNE KONTAKT TEISE OSALEJAGA, FÜÜSILINE KONTAKT


LINGAMIMASSAAŽ

Kristel T. Kaljulaid

Lingami ja yonimassaaži terapeut

P 12:30 - 14:00

Tantristlik lähenemine kehale ja hingele on seotud aususega, audentsusega, pühendumusega. Töötoas vaatleme, kuidas on see seotud lingamimassaažiga. Samuti uurime mis on selle massaaži „saladused“. Räägin lingamimassaaži eesmärkidest, sellest kui oluline sellega kaasnev üldse on, nii teostajale kui saajale. Samuti ootavad minu „kaastöötajad“ uusi kätepaare ehk teeme praktilisi harjutusi.

TÖÖTOAS OSALEMISEL PEAD ARVESTAMA: SEKSUAALNE TOON. Räägime intiimsetel teemadel, otse ja ausalt. Töö dildoga. Kui oled allergiline kookosõli suhtes, palun anna sellest ette teada.


TANTSIV MEISTER

Alar Krautman

Loodusravi ja pärimusmeditsiini edendaja, oma nimelise terviseakadeemia juht

P 10:30 - 12:00

Tantsiv Meister on massaažiliik, mis võimaldab läbi füüsilise ja energeetilise keha vabastamise olla teejuhiks emotsioonide avamisele. Massaaž koosneb joogaharjutustest, juhendatud tantsulisest liikumisest, hingamistehnikast ja lõpuosas muidugi massaažist. Meie emotsioonid ja sisemised traumad on kinnitunud kindlatesse paikadesse kehas:  lihastesse, siseorganitesse, aju erinevatesse osadesse, kui kogu keha holistilisse olemusse. Meditatiivne massaaž koos teiste tehnikatega aitab kiht kihilt jõuda meie varjatumatesse paikadesse kehas ja meeltes. Töötoas püüame rohkem kogeda üheskoos selle massaaži mõju, kasutades improvisatsiooni, juhendatud praktikat ja hoitud ruumi. Inimene võib kogeda seda erinevalt, erinevate aistingutena kas füüsilise keha pingete vabanemises, meelte tajude selguse muutuses, emotsioonide esilekerkimises vms. Me püüame ka emotsioonid saada töötoa lõpus tasakaalu.  

TÖÖTOAS OSALEMISEL PEAD ARVESTAMA: SEKSUAALNE TOON, INTIIMNE EMOTSIONAALNE KONTAKT TEISE OSALEJAGA, FÜÜSILINE KONTAKT


OSHO Dünaamiline Meditatsioon

Deva Lokita

Osho Rahvusvahelise Meditatsiooni Keskuse sertifitseeritud meditatsioonijuht

P 10:30 - 12:00

OSHO Dünaamilist Meditatsiooni nimetatakse revolutsiooniks teadlikkuses. See on teaduslikult väljatöötatud tehnika arvestades tänapäeva inimese arengut, lähtudes Lääne teadusele ja Idamaade tarkusele. Osho Dünaamiline Meditatsioon on üks kõige teaduslikemaid meetodeid tervendada ja luua terviklikkuse kolme kehaosa vahel - keha, mõistus ja süda - ja kolme aju vahel.

Esimene staadium selles meetodis, spetsiaalset viisi hingamine, mõjutab aju osa, mis võimaldab meil vabaneda suuraju kontrollist. Seega emotsioonid ja instinktid pääsevad valla. Teine staadium, katarsis, töötab aju osaga, puhastades blokeerunud emotsioonid ja vabastades vanadest vaimsetest mälestustest ja traumadest. Kolmandas staadiumis, läbi hüppamise ja kasutades spetsiaalset heli, liigutad energiat üles oma keha kõrgpunkti ning läbi selle saavutad sügava terviklikkuse tunde. Võid saavutada oleku, kus hüppad ilma igasuguse pingutuseta viisteist minutit. Neljandas staadiumis - peatudes järsku ja olles liikumatult, jäätunult - kogu süsteem on juba sügavas ühtsuses ja energia liigub vabalt kogu kehas. Sa ei ole enam fragmenteeritud, vaid su olemus on voolav. See on põhialus milles saad kogeda iseennast. Nagu Osho ütles, kõik ülejäänud staadiumid on ettevalmistuseks: see on punkt, kus on võimalik kogeda meditatsiooni. Viies staadium - tähistamine!

 

TÖÖTOAS OSALEMISEL PEAD ARVESTAMA: EMOTSIONAALNE HAAVATAVUS


VASTUPANUVENITUS (Resistance Stretching)

Kadri Ilves

Sidekoe teraapia ja vastupanuvenituse juhendaja, transpersonaalne nõustaja, haridusteadlane

L 11:30 - 13:00

Aktiivsed ja dünaamilised sidekoevenitused koos jõuharjutustega - koos resistance'i ehk vastusurve rakendamisega. Töötoas räägime sidekoest ja selle avamise tähtsusest ning teeme sügava treeningu sinna järele. Oodatud on igas vanuses ja erinevas füüsilises vormis liikumishuvilised inimesed. Treeningu järel on tunda seniolematult avarat ja hoopis teistmoodi seisundit. Keha ning meel on vabad, rahulikud ja ''lahti''.

TÖÖTOAS OSALEMISEL PEAD ARVESTAMA: FÜÜSILINE KONTAKT


KONTAKTLIIKUMINE: Igavikulisuse puudutus

Raido Mägi

Koreograaf, tantsuõpetaja, tantsija

L 13:30 - 15:00

Töötuba on kohtumine, mille eesmärgiks on tegeleda oma keha, teise keha ja hinge arendamisega. Õpitakse tundma iseenda liikumist läbi teiste kehade puudutamise, kuulamise, liigutamise, liikumise ja tunnetamise. Osalejad saavad impulsi enda edasiseks arenguks.

TÖÖTOAS OSALEMISEL PEAD ARVESTAMA: SEKSUAALNE TOON, EMOTSIONAALNE HAAVATAVUS, INTIIMNE EMOTSIONAALNE KONTAKT TEISE OSALEJAGA, FÜÜSILINE KONTAKT


Gongimeditatsioon

Vilmar Schiff

Gongimeister, heliterapeut

L 16:00 - 17:30

Mis on meditatsioon? Sügav puhkus, lõdvestus, sisemine vaikus. Meditatsiooni tervendavat mõju tunnistab ja tõendab ka tänapäevane teadus. Mis on gongimeditatsioon? See on umbes 100 korda meditatsioon. 100 korda lihtsam, kuna gongide sügav vibratsioon toetab Sind väga oma sisemise rahu leidmisel. 100 korda efektiivsem, sest gongide ülemhelid aitavad Sul lõdvestuda igal tasandil. Ja sellega kaasneb väga kiire tervenemine. Lisaks on gongidel Sulle alati ka mingi üllatus. Tule ja võta vastu oma kingitus!

TÖÖTOAS OSALEMISEL PEAD ARVESTAMA: EMOTSIONAALNE HAAVATAVUS


PULSEERIV KEHAHINGAMINE

Pille Tali

Hingamisterapeut, Šivananda jooga õpetaja

Tiina Pedak

Hingamisterapeut, Reikimeister ja Holistilise Regressiooni terapeut

L 13:30 - 15:00

Praktiseerime vabastavat hingamist pulseerival meetodil. Töötoa raames saab osaleja kogeda täispikkuses vabastava hingamise seanssi. Eluenergia käivitamiseks kasutame pulseerivat hingamist, mille käigus on võimalik luua parem kontakt oma füüsilise kehaga ning selle kaudu kogu oma sisemaailmaga. Vabastav hingamine on teadlikult ühendatud sügav hingamine, mille kaudu siseneb kehasse suures koguses eluenergiat. Pulseerival meetodil hingad Sa kogu kehaga, suureneb füüsililine ja vaimne energiatase. Tekib hea ühendus alateadvusega ja üliteadvusega. Iga hingamisprotsess viib Su paremasse kontakti iseendaga. Kõrgem vägi juhib ning igaühe kogemus on individuaalne ja ka igakordselt erinev eelmistest. Tuleb pinnale see, mille jaoks parasjagu valmis oled ning mis hetkel Sinu jaoks suures plaanis kõige olulisem on.  Mida enam ei vaja, vabaneb ning mida vajad, saab hoomatud ja kinnistatud. Nii võid näiteks sattuda ülimasse õndsusesse või kanduda oma varjukülgi integreerima. Vabastava hingamise protsess tõstab Su paremasse kontakti endaga, suuremasse selgusesse, helgusesse ja heaolutundesse. Pulseeriv hingamine annab lõpptulemusena suurema lõdvestuse ka füüsilisel tasandil. Töötuppa tulles on vaja vaid usaldust, mida rohkem end hingamisse usaldad, seda sügavama kogemuse saad.

 

TÖÖTOAS OSALEMISEL PEAD ARVESTAMA: EMOTSIONAALNE HAAVATAVUS


ÜRGNAISE ÕPETUSED: Naised, kes jooksevad huntidega (avatud nii meestele kui naistele)

Ingelise Israel

Täiskasvanute koolitaja ja holistilise regressiooni terapeut

L 11:30 - 13:00

Clarissa Pinkkola Estesi raamatust „Naised, kes jooksevad huntidega“ on kuulnud väga paljud. Maailmas on kümneid tuhandeid naisi (ja mehi!), keda see raamat on puudutanud, raputanud, toetanud ja inspireerinud. Töötoas osalemiseks ei ole vajalik raamatu olemasolu ega eelnev lugudega tutvumine. 

Sügavad ja metafoorsed mõistulood kannavad endas ennemuistsete naiste saladusi ja õpetusi julgusest, naiselikust tarkusest, hingerikkustest, armastusest, suhetest, loovusest, armastusest oma hinge vastu, oma varjatud osadest, vaistust ja oma tajude teritamisest, kojujõudmisest oma hingetunnetuse juurde, sünnipärasest elujõust, seksuaalsusest, häbist, saladustest ja paljust muust, millest meie elu koosneb.

Oled sa mees või naine, tule kuulatama, kuidas Ürgnaine läbi lugude sinuga räägib.
Tule tunnetama läbi meditatiivsetesse vahemaailmadesse laskumise, kus sa huntidega kaasa joosta tahad. Sa tunned vaistlikult, kas see kutse on sulle.
Töötoas me loeme ja tõlgendame koos üht valitud lugu Clarissa Pinkkola Estesi raamatust „Naised, kes jooksevad huntidega“. Teeme läbi ühise juhendatud meditatsiooni sisemisse vahemaailma.

TÖÖTOAS OSALEMISEL PEAD ARVESTAMA: EMOTSIONAALNE HAAVATAVUS, INTIIMNE EMOTSIONAALNE KONTAKT TEISE OSALEJAGA


Yoni saladused

Kristina Paškevicius

Tantsija, koreograaf, loodusterapeut

P 15:00 - 16:30

On aeg naised ja mehed ühte ruumi kokku kutsuda, et rääkida naiseks olemise müsteeriumist! Oodatud naised, kes soovivad enda kohta rohkem ja sügavamalt teada saada, ennast paremini tundma õppida ja on avatud võtma vastutus oma seksuaalsuse ja naudingute eest. Meestel on hea teada, kuidas naised funktsioneerivad, kuidas naisi paremini mõista, hoida, äratada, väestada ning kuidas olla meisterlikum partner. Kohtumisel tuleb juttu Yoni saladustest, naiste eesnäärmest (G-punkt) ja orgasmidest, naiste ejakulatsioonist, ekstaatilistest seisunditest, kuidas naisi väestada ja äratada. Kuidas ennast paremini tunda ja seda partneriga kommunikeerida, kuidas olla armastajana paremini kohal. Räägime rindadest ja rinnamassaažist, turvalisusest, oma piiridest, aususest....Teemadest, mis kõnetavad mõlemaid sugupooli, ent mille kohta ikka ja alati puudulikku infot on jagatud või teemasid tabuks peetud. 

Eesmärgiks on luua naiste ja meeste vahel suuremat turvatunnet, usaldust, lähedust, et me naiste ja meestena teadvustaksime endid, kui seksuaalseid olevusi, hindaksime ja tunnustaksime seda.

 

TÖÖTOAS OSALEMISEL PEAD ARVESTAMA: ALASTUS, SEKSUAALNE TOON, EMOTSIONAALNE HAAVATUS, INTIIMNE EMOTSIONAALNE KONTAKT TEISE OSALEJAGA, FÜÜSILINE KONTAKT


Bioenergeetiline hingamine “Sünnimoment”

Mati Kiisler

Eesti Biosensoorse Psühholoogia Instituudi asutaja

P 17:00 - 19:00

Töötoas vaatame üle mõisted bioenergeetika ja biosensoorika. Teadlikult hoitud ruumis, juhitud hingamise praktika ning sünnimomendi olulisuse nägemise ja taaskogemise käigus - jõuame loomuliku, sügavama, tundliku iseenda mõistmiseni. Keskendudes vaid iseendale vabaneme ehk ka üleliigsetest illusioonidest, võlts tõdedest. Sünnimomendi kogemine loob rahu, usalduse ja õnneseisundi kasvu.

 

TÖÖTOAS OSALEMISEL PEAD ARVESTAMA: EMOTSIONAALNE HAAVATUS


HÄÄLE VÄGI, INTUITIIVNE LAUL

Triinu Taul

Laulja, muusik, pärimusmuusik

P 17:00 - 19:00

Triinu Taul on ainulaadne häälemaag ja muusik, kes viib läbi harmoniseerivaid helirännakuid ning õpetab erinevaid häälimise viise. Triinu juhendamisel õpime teadlikult hingama ning tunnetama selle olulisust hääle tekitamisel. Tegeleme oma kehaga, kui meie häälepilliosaga, leiame endas ülesse oma erinevad hääled. Tutvume ja teeme sissejuhatavaid harjutusi pühade helide ehk ülemhelilaulu laulmiseks. Ühendame oma tunde ja hääle ning tunnetame selle tasakaalustavat ja tervendavat jõudu. 

Vt ka: http://www.triinutaul.com/muusika/

TÖÖTOAS OSALEMISEL PEAD ARVESTAMA: EMOTSIONAALNE HAAVATUS


Koreograafiline rinnaga toitmine meestele ja naistele

Robert Randma

Terapeut

P 12:30 - 14:00

Vastupidiselt võimalikele ootustele, on töötuppa väga oodatud eri vanuses mehed. Sellegipoolest ei jäta töötuba külmaks ka naisi, kes on samuti avasüli oodatud. Tegemist on töötoaga, mille raames tegeleme kolme suure teemaga: seksuaalsus, intiimsus ja armastus. Me vaatame, milliseid rolle me intiimsuses omistame ning lubame ennast turvalises ruumis langeda haavatavusse, mille raames külastame erinevaid perioode oma elus - imikueast täisealiseni. Töötoa raames kasutame koreograafilisist rinnaga toitmist, kui vahendit haavatavusse sisenemiseks. Kõnealune praktika on sugude ning ea ülene, seega selles töötoas osaledes pead valmis olema koreograafiliseks rinnaga toitmise aktiks nii meestele, naistele, noortele kui vanadele olenemata Su enese soost või east. Me õpime vahet tegema seksuaalsusel, intiimsusel ning armastusel. Töötuba annab Sulle võimaluse luua mugavam suhe puudutusega ja kogeda selle erinevaid aspekte. Nii lood eneses mugavama ruumi haavatavuseks ning puudutusse astumiseks igapäevaelus. Haavatavus on vaprus ennast paljastada kaotamata seejuures oma jõudu ja väge.

TÖÖTOAS OSALEMISEL PEAD ARVESTAMA: VÕID KOHATA OSALIST ALASTUST, SEKSUAALNE TOON, EMOTSIONAALNE HAAVATUS, INTIIMNE EMOTSIONAALNE KONTAKT TEISE OSALEJAGA, FÜÜSILINE KONTAKT


Kommipood ehk võtan ISE vastutuse oma valikute eest

Margus Sarmet

Joogi, tantrist, innovaator ja insener

Kristiina Saul

Kundalini jooga õpetaja, Rännaku-meetodi praktik, tantrist ja müstik

P 15:00 - 16:30

Intrigeeriv seltskonnamäng, kus küsida võid kõike ja vastata võib kõike. Võimalus saada kogemus nii andmises, võtmises, lubamises, keeldumises kui nautimises. Me ise peame tegema omad valikud ja võtma valikute eest ka isikliku vastutuse. Kas sa julged otsustada? Kas sa julged tahta? Kui sa ise ei tee oma otsuseid, siis ei ole Sul süüdistada ka kedagi teist selles, mis juhtub või juhtumata jääb. Olgu see siis Sinu jaoks hea või halb. Tule ja saa kogemus turvalises ja spontaanselt loovas võtmes! Pea meeles, et vastutuse võtad Sina, mina loon vaid ruumi.

www.tantratants.ee

TÖÖTOAS OSALEMISEL PEAD ARVESTAMA: VÕID KOHATA ALASTUST, SEKSUAALNE TOON, EMOTSIONAALNE HAAVATUS, INTIIMNE EMOTSIONAALNE KONTAKT TEISE OSALEJAGA, FÜÜSILINE KONTAKT


Ammutame jõudu ka oma tumedamast poolest ehk kohtumine Kaliga

Margus Sarmet

Joogi, tantrist, innovaator ja insener

Kristiina Saul

Kundalini jooga õpetaja, Rännaku-meetodi praktik, tantrist ja müstik

L 18:00 - 19:30

Paljudes süsteemides püüeldakse vaid kõrguse, valguse ja helguse poole. Ärgem unustagem aga, et puu, mis sirutub taevasse, vajab tugevaid juuri, mis istuvad kõvasti kinni mullas, mudas ja sopas. Elame ürgseimal moel välja oma loomalikud instinktid, frustratsiooni, viha, ängi. Seda kõike selleks, et olla kaasaegsel kombel enda peremees ja pürgida kõrgusesse, toetudes tugevatele juurtele.

www.tantratants.ee

 

TÖÖTOAS OSALEMISEL PEAD ARVESTAMA: VÕID KOHATA ALASTUST, SEKSUAALNE TOON, EMOTSIONAALNE HAAVATUS, INTIIMNE EMOTSIONAALNE KONTAKT TEISE OSALEJAGA, FÜÜSILINE KONTAKT


Elamine muutustes: Teadliku Liikumise Töötuba

Merrit Helistve & DJ Sten Roosvald @ FESTIVALI LÕPUPIDU

MH: Tantsu- ja liikumisjuhendaja ning kehale suunatud psühholoogiline nõustaja

P 20:30 - 22:45

Muutused – See on tänapäeval üks peamisi võtmesõnu. Miski ei aita meil seda paremini mõista ja sellega kohaneda kui liikumine ja tants.
Muutuvas ajas on oluline ennast maandada, nii on meil võimalik näha oma vajadusi ja võimalusi laiemas perspektiivis. Olles maandatud tunneme ennast kindlamalt, seistes silmitsi ärevuse, kurbuse, abituse ja vihaga ilma, et me kaotaksime oma sisemist tasakaalu ja jalgealust.
Selles teadliku liikumise töötoas, loome ühenduse sisemise usaldusega. See rõõm ja vabadus, mida me kogeme tantsus ja liikumises, aitab meil üle saada teekonnal tekkivast hirmust meie elu loovate protsesside suhtes. See annab meile võimaluse jääda autentseks ja väljendada ka nn tumedamaid emotsioone ning läbi selle mõista, kes me tõeliselt oleme. See kogemus aitab sündida vaprusel, eneseaustusel, armastusel ja võimel vastu võtta, et elada oma elu tõeselt ja loovalt.
Tantsija Sinus aktsepteerib sind alati sellisena nagu sa oled, juhtides sind liikumise lainest lainesse ning valmistades ette elu uuteks võimalusteks.
 

 

TÖÖTOAS OSALEMISEL PEAD ARVESTAMA: EMOTSIONAALNE HAAVATUS, FÜÜSILINE KONTAKT TEISE OSALEJAGA


LOENGUD:

Loeng „KaassõltuvusEGA SILMITSI“

Kert Grünberg

L 16:00 - 17:30

Kus algab ja lõpeb sõltuvus? Mis see tegelikult on? Kui sõltlane sõltub protsessist või ainest, siis kaassõltlane sõltub sõltlasest. Kõlab lihtsalt?😊 Huvitaval kombel on kaassõltuvuse juured sügaval meie kultuuriruumi uskumustes ja käitumistavades. Me usume sisimas, et teised on olulisemad kui meie ise. Millegipärast on meil vaja õppida olema kohal, siin ja praegu – iseenda juures. Kergem on olla „seal“ - fookusega teise juures. Loeng tutvustab lühidalt sõltuvuse ja kaassõltuvuse tunnuseid ning pakub välja võimalusi kuidas nendest vabaneda.

Kert Grünberg on holistiline regressiooniterapeut, tegelenud kaassõltuvuse temaatikaga juba ligikaudu 10 aastat ja kirjutanud mitmeid sõltuvussuhete teemalisi artikleid. Ta on lõpetanud Transpersonaalse Hüpnoteraapia kooli ja Holistilise instituudi terapeudiõppe. Kert Grünberg alustas kaassõltuvuse toetusgrupi juhendamisega 2008  aastal, üheksa aastat hiljem 2017 sügisel jätkas ta tööd enesearengukoolitusega „ Kaassõltuvusest vabaks“, mille esimene grupp lõpetab 2018 aasta kevadel.

www.hingamistuba.ee


LOENG: "Kehablokeeringud ja kuidas neid vabastada"

Tiit Trofimov

P 16:30 - 18:00

Sageli me ise ei saa arugi, kui pinges ja spasme täis meie keha on. Elame, tormame, ruttame, upume töösse…. Tunneme end justkui hästi, kuid lihastes, närvides, kõõlustes, sidemetes ja sidekoes on pinged sees. Neid tuleb vabastada õige tehnikaga, sest muidu pole massaažist kasu! Olen saanud Osho energeetilise sidekudet vabastava mer-massaaži sertifikaadi ning see on suurepärane viis, kuidas saada pingetest vabaks. Loengu käigus tutvume tehnikaga ning näitame mõningaid asju ka ette.


LOENG: "NARTSISSIMIST SUHETES"

Kristjan Puusild

Psühholoog, õppejõud

P 12:00 - 13:30

Ettekanne räägib nartsissismi kujunemisest, selle olemusest ning avaldumisvormidest. Uurime nartsissistlike haavade mõju suhetele ning selle kõige ekstreemsemaid väljendusvorme. Ühtlasi vaatame, kuidas on võimalik nartsissismiga tegeleda ning oma isiksust sellest hoolimata küpsemaks kujundada.


LOENG: "INIMESE VIIE KEHA SÜSTEEM"

Tiina Pappel

P 10:00 - 11:30

Iidse joogateaduse kohaselt on inimesel mitte üks, füüsiline, vaid lausa viis keha. Kuigi kõige tuttavam ja ka enam uuritud on just füüsiline keha, siis on meil kõigil olemas ka peenemad energiakehad, kus objektideks ei ole enam mateeria, vaid energia, emotsioonid, mõtted ja ideed ning lausa meie elusündmused. Füüsiline keha on tõeliselt püha, eriline ja väärtuslik kodu meie sügavamale olemusele, kuid samas ka kõige pealiskaudsem ja kaduvam nähtus. Räägime eeterkehas asuvatest “väravatest” ehk tšakratest; millised on meie erinevad peenkehad, kuidas nendega paremini kontakti saada ja seeläbi jõuda lähemale oma igavikulisele täiuslikule Kõrgemale Minale. Hea kontakt temaga aitab Sul elus õiget suunda leida ja hoida, teha paremaid valikuid ja nautida siinolemist kogu selle ilus ja mitmekesisuses.

Tiina Pappel - Isvara Joogakooli asutaja ja joogaõpetaja, holistilise regressiooni terapeut
Tiina on õppinud joogat ja tantrat rahvusvahelises Agama Yoga joogakoolis Tais ning on selle ametliku haru Isvara Joogakooli kaasasutaja siin Eestis, õpetades autentset joogateooriat ja praktikat alates 2013. aastast. Lisaks on Tiina lõpetanud Holistika Instituudi terapeudiõppe, sooritanud kutseeksami ning töötab viimased kolm aastat ka holistilise regressiooni terapeudina.


LOENG: ALAVÄÄRSUS JA EBAPIISAVUSTUNNE

Jure Biechonski

L 13:30 - 15:00

Oleme sündinud vabana. Kusagil lapsepõlves me aga kaotame oma vabaduse, vaba eneseväljenduse, kaotades nii ka oma loomuliku enesekindluse. Sellest tulenevalt leiame end seisundist, kus näib, et me pole enam inimesena piisav selle elu jaoks, me tunneme end seesmiselt allasurutuna ja nõnda kujunebki välja alaväärsuskompleks.

Loengus räägime ja õpime, kuidas saada sõbraks ebapiisav olemise tundega ja kuidas hakata toimetama ebapiisavusega selliselt, et lõpptulemusena on meil sellest isegi elus kasu.

Jure Biechonski - Transpersonaalse psühhoteraapia ja hüpnoteraapia kooli Teadlik Mina asutaja ja juhataja. Transaktsionaalse hüpnoanalüüsi (THA) looja.

Jure viib läbi kursusi Euroopas ja Aasias. Tal on 30-aastane kogemus psühhoterapeudina, sh 9 aastat kestnud õpingud hüpnoteraapias, ta on läbinud 3-aastased õpingud humanistlikus nõustamises ning on õppinud 2 aastat pereteraapiat ning edasijõudnute tasemel NLP-d. Lisaks sellele on Jure läbinud hulgaliselt täiendkoolitusi, näiteks õppinud reikit, vabastavat hingamist, refleksoloogiat, Berliinis psühhodraamat ning Itaalias kunsti- ja tantsuteraapiat. Ta on õppinud kolm aastat Inglismaa Hüpnoteraapia ja Nõustamise Koolis ning on Atkinson Balli Hüpnoteraapia ja Hüpnotervenemise Kolledži (The Atkinson Ball College of Hypnotherapy & Hypnohealing) vilistlane.


LOENG: Söömisega ja kehakaaluga seotud sõltuvustest

Aigi Vahing

L 18:00 - 19:30


Toidule mõtlema ei pea. Dieeti pidama ei pea. Saab kõiki häid toite süüa. Kehakaalus juurde ei võta. Ka pühade ajal mitte. Ainult kehakaalu pärast sporti tegema ei pea. Kehas on hea ja kerge olla. Kes oleks võinud arvata, et aastakümneid meelerahu ja heaolu rikkunud söömise- ja kaaluprobleemidest on võimalik täiel määral vabaneda? Boonusena on sõltuvuse asemel hea tervis, rohkem ressurssi enesearengule, rohkem ka rahalisi vahendeid ning palju paremad suhted. Kui loengus jagub huvilisi, saab põgusalt puudutada ka armastusesõltuvuse teemat, millest vaba olemine tähendab seda, et ei ole võimalik astuda kahjulikesse lähedussuhetesse, omades kannatlikust ära oodata sobiv partner ning osates temaga koos õnnelik olla.  

Aigi Vahing on 30 aastat oma elust pidanud võitlust toitumisprobleemidega sattudes seeläbi ka teistesse sõltuvustesse, sh ületöötamine ja suhted. 2004 kolis Aigi USA-sse, kus kirjutas sõltuvuste teemal autobiograafilise romaani “Valik”. Eestisse naasnuna osales ta 2011 oma terapeudi soovitusel Teadliku Muutuse Kunsti (TMK) kursusel, mis algatas tema elus jäädava positiivse muutuse. Tänaseks on Aigi saanud meetodi loojalt, Ingvar Villidolt, loa õpetada TMK I-II algkursust neile, kes soovivad samuti söömisega seotud sõltuvustest vabaneda. 

www.human.ee


LOENG: SEKSUAALSUS, SENSUAALSUS, LÄHEDUS JA ARMASTUS

Mirjam Hakkaja

P 14:30 - 16:00

Minu südameasi on armastus. Olen armastuse erinevaid  tahke uurinud läbi suhete, tantra ja ajurveeda. Olen tänulik et, tänu veerandsada aastat kestnud püsisuhtele, on mul olnud sügav ja turvaline võimalus seda teha. Kas mehed ja naised tajuvad armastust ühtemoodi? Kas kõrgem kosmiline kord, mida naised tajuvad armastusena, ilmutab end meestele intellektina? Kuidas on omavahel seotud seksuaalsus, sensuaalsus ja lähedus? Kuidas suurendada armastuse tunnet igapäevaelus? Püüan koos oma partneriga neile küsimustele vastuseid leida.

Mirjam Hakkaja on ajurveeda praktik ja psühholoog, nelja lapse ema, suhtes sama partneriga 25 aastat. Oma töös ajurveeda praktikuna tegeleb kliendi füüsilise ebamugavuse vähendamisega, tervise juurprobleemi väljaselgitamisega, keha ja meele tasakaalustamisega ning lõdvestumise õpetamisega. Mirjam on tähele pannud, et haiguste põhjuseks on paljudel juhtudel armastuse puudus, mis võtab erinevaid vorme. Pehmed leebed kehapraktikad on kõige tõhusam viis mõjutada seda, mis kehas toimub. 

Lisaks individuaalsetele konsultatsioonidele on ta läbi viinud ajurveeda puhastuslaagreid (panchakarma), tantristlikke rituaale, naistelaagreid, massaaži- ja meditatsioonilaagreid ning töötubasid. Mirjam teeb grupisündmusi, sest talle meeldib kooshingamine ja -loomine ning soovib ikka ja jälle kogeda erilist ühtsuse ja armastuse tunnet, mis tekib sügavalt lõdvestudes armsate kaasteelistega hoitud ruumis. 

http://ajurveeda.ee/

http://rituaal.org/


LOENG: HOLISTILINE KEHATÖÖ

Tiina Pedak

L 11:30 - 13:00

Elu peab kehas pulseerima. Energia peab kehas voolama. Kui energia ei saa liikuda, siis see stagneerub. Me kogeme seda energiat kehas emotsioonide ja aistingute vooluna. Meie vajadus armastuse järgi on osa selle energia liikumisest.
Mis puudutab inimest, siis ilma terve ja pulseeriva energiavooluta meie kehas jääb idee elu ja selle mõnude nautimisest lihtsalt ideeks, tühjaks mõisteks, fantaasiaks. Energia ei liigu ja ei pulseeri kehas, kuna kogeme oma elu jooksul erinevaid traumasid. Traumad toovad kaasa olukorra, kus meie keha loob nn kaitseturvise, et end kaitsta. Et mitte luua taas sarnast kogemust ega  kogeda uuesti neid emotsioone, mis antud kogemusega on seotud. 

Kui keha on tundeenergia blokeeringutest vabastatud, siis saab taas surfata elulainel, kuna suudate tunda, kuhu energia tahab minna ning teate, kuidas sellele järgneda.